Real Madrid zvítězil 3:2 po těsném boji s Barcelonou o postup do finále španělského Superpoháru

Bylo to, jako by se kola času minulou noc otočila zpět. Po odchodu Cristiana Ronalda a Lionela Messiho se návnada El-Classika trochu utlumila. I když toto semifinále nebylo vůbec nudné.

Bylo to plné útočného a plynulého fotbalu. Real Madrid byl favoritem publika, když šel do baráže. Přestože se Barcelona nehodlala tak snadno vzdát a prodloužila hru až do prodloužení.

Ukázalo se však, že útok Realu Madrid byl pro Katalánce zdrcující.

Benzema vedl za Madrid v 5brankovém thrilleru

Utkání začalo divoce, když se oba týmy snažily zaútočit. Barcelona byla na míči slibnější, ale Madrid vypadal z protiútoku velmi nebezpečně.

Vinicius Jr. byl hlavní útočnou hrozbou pro Real Madrid na levém křídle. Byl to on, kdo otevřel skóre Realu Madrid nádherně umístěnou přihrávkou nikoho jiného než madridského zachránce Karima Benzemy.

Po gólu Madridu vypadala Barcelona rozrušeně. Těžko si vytvářeli nějaké přímé šance. Po několika hlavičkových pokusech Luka De Jonga však Madrid nakonec udělal chybu a dal De Jongovi vyrovnávací branku.

Byl to Eder Militao se špatným odklonem, který odrazil De Jonga do sítě Realu Madrid. Ve druhém poločase vedl Barcelonu Ousmane Dembele a Katalánci vypadali jako lepší strana.

Madrid však znovu udeřil Karimem Benzemou, který po dobrém zákroku Ter Stegena vyrazil míč na roh. Byl to Vinicius, jehož střela propadla Benzemovi. Benzema už jednou trefil tyč a už nebude chybět.

Zdálo se, jako by to pro Barcelonu skončilo, ale Ansu Fati nastoupil jako super-sub a v 83. minutě vyrovnal za Barcelonu. Dokonce i v prodloužení Dembele vytáhl skvělý zákrok od Courtoise, aby udržel vyrovnaný zápas.

Valverde však v 98. minutě skóroval pro Madrid. Když se podíváte na gól, v kabině Barcy bylo 5 hráčů Madridu a inkasovaný gól byl spíše zklamáním.

Barcelona nyní prohrála 5 Clasico v řadě

Na konci dne to byla další porážka pro Xaviho muže. Nyní prohráli 5 Classico v řadě a na španělského manažera roste tlak. Došlo k několika překvapivým rozhodnutím se zařazením Ferrana Torrese a De Jonga do středu pole.

Barcelona prochází těžkým obdobím a také zranění byla pro klub velkou zátěží. Včerejší noc byla dobrá, když jsem viděla Fatiho a Pedriho vrátit se do klubu.

Nyní, když je jejich sen o Superpoháru u konce, Barcelona se bude soustředit na Evropskou ligu a zajistit si první 4 místo v La Lize. Obnova odkazu klubu bude trvat dlouho, ale bude muset pokračovat v malých krůčcích správným směrem.